Jūs esat šeit:  Sākums  /   Apkures katli  /   Katlu apraksts

Katlu apraksts

Energoneatkarība, drošība un siltums Jūsu ģimenei!

Jaudīgs un ļoti vienkāršs ilgdegošais cietā kurināmā apkures katls ar sveces tipa degšanas procesu, tātad no augšas uz leju – radīts lai Jūs sildītu!
Šie ir dabiski procesi, kuriem mēs atrodam pielietojumu dzīvē. Mēs vēl neesam atklājuši neko jaunu, bet ja tā būtu, tad iespējams tas būtu labākais, ko Jums ieteikt!

Katli ir aprīkoti ar siltumizolāciju, kā arī ar karstumizturīgu šamota pildījumu tiek noizolētas katla durtiņas un pamatne. Šis risinājums sargā no nejaušas apdedzināšanās iespējām un katlu var novietot kaut uz koka grīdas. Katla darbība ir autonoma, tai nav vajadzīgs elektropieslēgums, izņemot cirkulācijas sūkni slēgtajā sistēmā. Bet katls, atrodoties zemākajā punktā, brīnišķīgi arī darbojas uz pašteci vaļējā cirkulācijas sistēmā.

Degmateriālu – malku katla darbībai var sagatavot jebkurš, jebkurā brīdī, ņemot talkā tikai zāģi un cirvi, tas nozīmē – Jūsu māja silta būs vienmēr, jo tie ir mūsu planētas atjaunojamie resursi. Ar Wulkan Jūs iegūstat darbībai nepieciešamo resursu energoneatkarību.
Protams, kā degmateriālu var izmantot arī skaidas, skaidu briketes, granulas un akmeņogles (miksējot tās kopā ar malku) – izvēles iespējas ir Jūsu rokās!

Aizmirstiet par milzīgajām siltuma akumulatora tvertnēm – tās Jums nekad nebūs vajadzīgas, jo sausas malkas degšanas ilgums ir aptuveni līdz 30 stundām un pat ilgāk, bet jaucat kopā ar labām akmeņoglēm var pat sasniegt degšanas ilgumu līdz 120 stundām (tā arī vēl nav robeža), panākot drošu un ilglaicīgu apkures sistēmas dinamiku. Vasarā šis ir ideālākais variants karstā ūdens uzsildei- viens malkas krāvums degs pat vairāk kā nedēļu!

Katls ir aprīkots ar drošības elementiem, kas pārtrauc degšanas procesu katla darbības bojājumu gadījumos (slēgtajā cirkulācijas sistēmā).

Garantija katliem tiek dota 6 gadi!
Garantija neattiecas uz gaisa ieplūdes sadalītāju un teleskopisko elementu. Šiem elementiem resurss pagaidām ir 2 līdz 3 gadi, bet mēs strādājam pie tā, lai šo resursu palielinātu.
Katla kopējais aprēķinātais resurss ir 18 gadi un pat ilgāk. Mēs liekam uzsvaru uz kvalitāti un izvēlamies labākos materiālus.

Tehniskā informācija

1. Šis būs standarta risinājums. Paredzēts kurināt ar malku, briketēm, un oglām-miksējot kopā ar malku. Iesakām izmantot sausu malku. Izmantojot sausu malku, kuras mitrums nepārsniedz 20%, nodrošināsiet katla lietderības maksimālo koeficientu. Piemēram: egles enerģētiskā vērtība ar 20% mitrumu, sastāda 4 kWh/1kg, bet ar 50% mitrumu – 2 kWh/1kg. Tātad, izmantojot sausu malku, Jums sezonā būs nepieciešams divas reizes mazāks malkas daudzums. Izmantojot mitru kurināmo, samazinās katla lietderības koeficients, degšanas stundu skaits un izdalās lielāks pelnu daudzums.

Griezums_LV-page-001

Degšanas process notiek no augšas uz leju. Reāli vienlaicīgi deg tikai viena josla no degmateriāla, tādēļ var sasniegt degšanas laiku līdz 30h un vairāk(ar malku) un 5diennaktīm miksējot ar oglēm. Katla iekšējā siena ir izgatavota no 6mm lokšņu tērauda. Katls ir izolēts ar 30 mm biezu minerālvati un apšūts ar dekoratīvo apvalku. Katla augšējās durtiņas ir paredzētas degmateriāla iekraušanai kamerā, katla apakšējās durtiņas kalpo pelnu izņemšanai. Tās ir izgatavotas no lokšņu tērauda un no iekšpuses izolētas ar karstumizturīgu termoplastu, kas pasargā no nejauša apdeguma un durvju deformācijas. Durtiņām ir ozolkoka rokturi ar pulētiem nerūsējošā tērauda elementiem. Katla aizmugurējā daļā ir iemontēts katla dūmvads dūmu izvilkšanai, kā arī ūdens padeves un ūdens atgriezes caurules. Iekraušanas kameras augšējā daļā ir iemontēta gaisa sildīšanas kamera. Pie tās stiprinās teleskopiskā gaisa padeves ierīce ar gaisa sadalītāju, izgatavotu no bieza karstumizturīga nerūsējošā tērauda. Ar troses palīdzību teleskopiskā gaisa padeves ierīce pie kurināmā sadegšanas nolaižas lejā. Katla augšējā daļā atrodas gaisa padeves aizbīdnis, caur kuru degšanas zonā tiek padots gaiss. Degšanas kvalitātes uzlabošanai, gaiss, ieplūstot degšanas zonā, tiek uzsildīts gaisa sildīšanas kamerā. Katla apakšā ir karstumizturīga pamatne- tādēļ katlu iespējams novietot uz jebkādas, līdzenas grīdas. Dūmeņa vilkmes uzlabošanai, katlā ir iemontēts vilkmes regulators. Katla priekšpusē augšā atrodas termometrs, pēc kura tiek regulēts gaisa padeves aizbīdnis.

Jāatceras, ka kurtuvi uzlādēt varēsiet tikai tad, kad tā būs izdegusi. Ekspluatācijas laikā to izsekot nebūs problēmu.

Svarīgi, lai ēkas dūmenis būtu vismaz 5m garš no savienojuma vietas ar katlu, un tā diametrs ne mazāks kā katla dūmeņa izejas diametrs, lai nodrošinātu pietiekamu vilkmi.

Bet visu svarīgo uzstādīšanas un ekspluatācijas informāciju dosim līdzi lietošanas instrukcijā!

2. Ja gribat savu ēku apkurināt tikai ar akmeņoglēm, tad iesakām ziņot par to mums, un mēs aprīkosim katlu ar papildus gaisa padeves ierīci, tā oglēm būs vieglāk degt. Pakalpojums pieejams par papildus samaksu.

ogles_Model

3. Šis būs variants viskaprīzākajiem. Mūsu katliem ir iespējams pievienot granulu degli ar automātisko granulu padevi. Granulu degļu un aprīkojuma izvēle ir plaša, pielāgosim to klienta vēlmēm un iespējām. Iesakām degli ar kustīgajiem ārdiem, kas ļauj kurināt jebkuru beramfrakciju.

Varēsiet ērti kurināt ar granulām, bet, kad tās būs beigušās vai vienkārši gribēsiet iegūt energoneatkarību no granulu tirgotājiem, droši varēsiet atgriezties pie malkas- vienkārši nomainot katla apakšējās durtiņas!